Par mums

 

J.Zilberts LV

   Mana, Jāņa Zilberta, profesionālā darbošanās ar suņiem aizsākās tālajā 1979.gadā – dienot padomju armijā, kur mācījos speciālajā suņu pavadoņu skolā un biju suņu pavadonis. Kopš tā laika suņu audzēšana un apmācīšana ir mana sirdslieta un neatņemama dzīves daļa. Šo gadu gaitā esmu uzkrājis ļoti lielu praktiskā darba, teorētisko zināšanu, psihologa iemaņu un dzīves pieredzi, kas ļauj man būt vienam no labākiem suņu audzētājiem Latvijā. Daudzkārtīgi esmu ieguvis gada labākā vācu aitu suņu audzētāja titulu. Šādu vērtējumu saņēmu arī 2015.gadā.

   Dzīvnieku psiholoģija un apmācību principi mainās un attīstās – arī sevi ir jāpilnveido atbilstoši jaunākajām
prasībām. Tādēļ ik gadus apmeklēju vairākus starptautiskus suņu apmācību un psiholoģijas seminārus, ko vada pasaulslaveni lektori. No suņu apmācību virzieniem man tuvākā ir slāvu skola.

   Mana pirmā suņu audzētava pastāvēja ar nosaukumu “Hundenberg”, bet, augot prasībām un suņu līmenim, arī paša prasmēm attīstoties un pilnveidojoties, vajadzēja iegūt starptautiski atzītu audzētavas nosaukumu. To saņēmu 2002.gadā, un tagad tā ir starptautiski apstiprināta vācu aitu suņu audzētava “Lehmburg”. Audzētavā nav daudz vaislas suņu, taču tie ir ļoti augstas klases tīrasiņu suņi, kuri paši un kuru pēcteči saņēmuši daudz augstus starptautiskus atzinumus.

 

J.Zilberts LV

   Paralēli vācu aitu suņu audzēšanai jau trīsdesmit gadus vadu suņu (jebkuras šķirnes vai bezšķirnes) apmācības, mācot suņiem un viņu saimniekiem suņu paklausību.

   Kopš deviņdesmito gadu sākuma manā uzraudzībā darbojas arī suņu viesnīca. Tā paredzēta suņiem, kas pieraduši pie āra apstākļiem.
Ciltsdarbā un apmācībā man palīdz meita Agnese Zilberte. Viņa apgūst praktiskās prasmes no manis un apmeklē seminārus teorētisko zināšanu uzkrāšanai, aizvien vairāk iesaistoties audzētavas darbā.

e-pasts: lehmburg@inbox.lv
Adrese: Mālpils, Dārza iela "Noras"
Tel: +37129735810